Mezoterapia mikroigłoywa – co to za zabieg i dla kogo jest rekomendowany?

Mezoterapia mikroigłoywa – co to za zabieg i dla kogo jest rekomendowany?

O mezoterapi mikroigłowej z pewnością słyszał każdy z nas kto choć raz w swoim życiu popatrzył w lustro i zauważył niestety nieuniknione i jasno widoczne oznaki starzenia się na swojej twarzy. Mezoterapia mikroigłowa to całkiem powszechny i ceniony w branży kosmetycznej zabieg z kategorii tych które mają na celu wizualnie odmłodzić, wygładzić oraz ujędrnić naszą naznaczoną czasem i doświadczeniami skórę.  Jest on bardzo ceniony nawet przez najbardziej wymagających klientów nie tylko ze względu na możliwą jakość estetyczną którą jest on im w stanie zapewnić, ale również poprzez wgląd na jego niską inwazyjność (pomimo dość upiornego i odstraszającego wygląd – podczas zabiegu nie trzeba martwić się o swoje bezpieczeństwo) oraz zauważalne gołym okiem efekty które nie są jednak tak ostre jak w przypadku innych metod poprawy wyglądu.

  1. Na czym polega i jak działa mezoterapia mikroigłowa?

Przebieg zabiegu mezoterapi mikroigłowej może wielu wydawać się mrożącą krew w żyłach torturą na którą tylko najtwardsi z nas odważyli by się zdecydować – jednak nic bardziej mylnego! Cała procedura nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia – i choć sam proces z pewnością do najprzyjemniejszych nie należy – to jest on z pewnością do zniesienia.

Mezoterapia mikroigłowa polega przede wszystkim na głębokim nakłuwaniu powierzchni skóry klienta – czasem jest to cała twarz, a czasem wybrany obszar na którym klientowi zależy najbardziej – tak aby pod wpływem intensywnego nacisku na skórę doszło do niegroźnego stanu zapalnego. Owy stan zapalny ma za zadanie naturalnie pobudzić stymulację w naszym organizmie podziału komórek skórnych – w ten właśnie sposób stymulujemy system operacji które wprawiają w ruch czynniki budulcowe skóry takie jak: elastyna, kolagen oraz znany wszystkim kwas hialuronowy – wprawiając je w efekt aktywny otrzymamy efekt odmłodzenia, ujędrnienia i wygładzenia bez stosowania substancji zewnętrznych wszystko – to będzie w stanie wytworzyć nasz organizm zaraz po zabiegu!

Mezoterapia mikroigłoywa

  1. Jak przebiega i ile trwa zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Przebieg zabiegu mezoterapii mikroigłowej może się nieco różnic w zależności od salonu na jaki się zdecydujemy. Procedura jednak wygląda dość podobnie – z początku powinniśmy dostać serię pytań (krótki wywiad) odnośnie tego ile razy powinniśmy skorzystać z usługi aby uzyskać jak najlepszy efekt, naszych ewentualnych alergii, naszego ogólnego stanu zdrowia – czy posiadamy cukrzycę, nowotwór (lub zmiany nowotworowe), jakiekolwiek stany zapalne lub infekcje wirusowe, a także bakteryjne oraz czy jesteśmy w ciąży lub karmimy piersią (w obu tych sytuacjach zabieg mezoterapii mikroigłowej nie jest zalecany). Osoba wykonująca naszą usługę powinna również ocenić stan naszej skóry – aby mieć 100% pewność, że zabieg jest dla nas odpowiedni – ewentualne opryszczki, podejrzane znamiona lub skaleczenia na naszej twarzy dyskwalifikują nas z możliwości poddania się zabiegowi.

Jeśli jednak nie istnieją żadne przeciwskazania aby zabieg został wykonany będziemy mogli niezwłocznie przejść do jego realizacji – nasza twarz zostanie oczyszczona z makijażu lub/oraz ewentualnych zabrudzeń i specjalista będzie mógł przystąpić do rozpoczęcia zabiegu – najpierw na naszą twarz zostanie nałożony specjalny krem znieczulający – tak aby zapewnić nam jak największy komfort podczas zabiegu – po upływie od 40 do 65 minut z kremem na twarzy będzie można przejść do aktualnej procedury.

Zajmujący się nami profesjonalista wykona za pomocą specjalistycznego urządzenia kilkadziesiąt tysięcy nakłuć na powierzchni naszej twarzy cały czas biorąc pod uwagę reakcje naszej skóry, tak samo jak nasze personalne odczucia – jeśli uczucie pieczenia, swędzenia, mrowienia lub nasz generalny dyskomfort w czasie zabiegu nas przerośnie – osoba wykonująca mezoterapię mikroigłową ma za zadanie niezwłocznie go przerwać aby dać nam czas na odpoczynek i chwilowe zregenerowanie się. Przeciętny czas trwania samego procesu zabiegu mezoterapii (nie licząc czekania na wchłonięcie się kremu znieczulającego) to około 15-20 minut. Tak więc wizyta w salonie całościowo wytnie nam nie więcej niż dwie godziny (zwykle ten czas jest jednak sporo krótszy) z harmonogramu.

  1. Jak odpowiednio pielęgnować skórę po zabiegu mezoterapii mikroigłowej

Po pomyślnie zakończonym zabiegu będziemy niestety musieli uzbroić się w cierpliwość – efekty bowiem nie następują natychmiastowo – zamiast wygładzonej, jędrnej i pozbawionej zmarszczek skóry początkowo powinniśmy spodziewać się podrażnień i zaczerwienionego naskórka, a czasem i niewielkich punktowych krwawień – są one jednak jak najbardziej w porządku i występują jako zupełnie naturalna reakcja naszego organizmu na ingerencję ciał obcych w naszych tkankach skórnych. Absolutnie nie powinniśmy traktować to jako powodu do zmartwień – wszystko to powinno zniknąć w przeciągu kilku, maksymalnie kilkunastu godzin.

Przez parę kolejnych dni może natomiast występować charakterystyczne uczucie napięcia w skórze, a także delikatne łuszczenie się – często porównywane przez klientów do tego jakie występuje podczas zbyt długiego wystawienia naszej skóry na promienie słoneczne – to również reakcja naszego organizmu która na szczęście szybko mija, a my możemy cieszyć się zupełnie nową, jędrniejszą, pozbawioną mocnych oznak starzenia skórą.

Jeśli natomiast którykolwiek ze skutków ubocznych utrzymuje się dłużej niż powinien, należy natychmiastowo skontaktować się ze specjalistą wykonującym zabieg, lub dermatologiem aby wykluczyć ewentualną reakcję alergiczną.

W czasie kuracji warto:

  1. Zadbać o odpowiednie nawodnienie naszego ciała
  2. Chronić okolicę na której wykonywany był zabieg przed zwierzętami, szorstkimi ubraniami i produktami mocno chemicznymi
  3. Unikać chlorowanej wody
  4. Nie brać udziału w zmożonej aktywności fizycznej
  5. Nie stosować na zabiegowej skórze produktów do makijażu (po 24 godzinach możemy już normalnie się pomalować)
  6. Czy zabieg mezoterapii mikroigłowej jest dla mnie odpowiedni?

Jeśli wykluczyliśmy już wszystkie (wymienione wyżej – patrz. 3. Jak przebiega i ile trwa zabieg mezoterapii mikroigłowej) powody dla których moglibyśmy nie móc przystąpić do zabiegu, a nadal nie jesteśmy do końca pewni czy tego rodzaju usługa została stworzona dla nas – warto wtedy odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

Mezoterapia mikroigłoywa

  1. Jakie są moje oczekiwania względem zabiegu?

Należy mieć na uwadze, że pomimo sprawdzonej skuteczności – mezoterapia mikroigłowa niestety nie jest w stanie dorównać zabiegom czysto inwazyjnym takim jak lifting lub botoks – tak więc jest ona zalecana osobom które szukają bardziej naturalnego i subtelnego efektu. Jeśli oczekujemy spektakularnego efektu ”wow” to zaleca się stosować mezoterapię mikroigłową czysto jako dopełnienie.

  1. Czy jestem w stanie regularnie odwiedzać specjalistę w celu powtórzenia zabiegu?

Musimy pamiętać również o tym, że osoba wykonująca zabieg po sprawdzeniu stanu skóry pacjenta oraz wspólnym przedyskutowaniu naszych oczekiwań zaleci nam odpowiednią ilość kuracji jaką powinniśmy przejść aby uzyskać solidny efekt. Zwykle są to  trzy wizyty, jednak musimy pamiętać, że może być ich i siedem. Zabiegi wykonuje się w odstępach czasowych od 7 do 21 dni pomiędzy wizytami – warto nie planować wtedy większych wyjazdów tak aby zakończyć kurację w czasie zaleconym przez osobę odpowiedzialną za naszą terapie skórną.

  1. Czy jestem w stanie w siebie zainwestować?

Piękno i młodość to nie tylko bardzo upragnione przez nas atrybuty, to również dobra które potrafią nas nieco kosztować.

Koszt kuracji wacha się w zależności od salonu w jakim wykonujemy zabieg, przeciętna cena to jednak:

Dekolt: od 500 do 1200 złotych

Szyja: od 500 do 1000 złotych

Dłonie: od 500 do 1000 złotych

Okolice oczu lub wybrane miejsce: od 300 do 500 złotych

Twarz oraz szyja: od 1000 do 1500 złotych

  1. Na co wpływa zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Pomimo tego, że zabieg mezoterapii mikroigłowej ma zbawienny wpływ na pierwsze oznaki starzenia się, warto zaznaczyć, że to nie wszystko co jest on w stanie wyczarować dla naszej skóry. Jeśli pomarszczenia, bruzdy i zmarszczki nie należą do naszych zmartwień, natomiast borykamy się ze:

Zmianami pigmentacyjnymi,

Cellulitem, 

Rozszerzonymi porami,

Worami i cieniami pod oczami,

Ze skórą nadmiernie wiotką lub cienką 

Skórą szarą i matową

Lub też po prostu zależy nam na ogólnym poprawieniu wyglądu naszej skóry – to możemy być pewni, że odpowiednio dobrany i zaaplikowany zabieg mezoterapii mikroigłowej będzie perfekcyjny właśnie dla nas.