Zalety depilacji laserowej – jak przygotować się do zabiegu? 

Zalety depilacji laserowej – jak przygotować się do zabiegu? 

Marzysz o gładkiej skórze? Golenie mechaniczne nie jest dla Ciebie? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie depilacja laserowa. Zabieg ten pozwala na stałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Dzięki niemu możesz zapomnieć o maszynce do golenia, czy bolesnej depilacji woskiem. Zobacz, jakie zalety ma depilacja laserowa i jak przygotować się do zabiegu. 

Jakie zalety ma depilacja laserowa? 

Depilacja laserowa http://pasjonacipiekna.pl/depilacja-laserowa-lodz/ w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Zabieg pozwala na pozbycie się niechcianego owłosienia i uzyskanie gładkiej skóry, która zostanie z nami już na stałe. Na czym dokładnie polega zabieg depilacji laserowej? Jak możemy się domyślić, do jej użycia wykorzystuje się specjalne urządzenie emitujące wiązki światła. Laser przenika przez skórę, ale działa tylko na jej powierzchni. Tam zakorzenione są komórki macierzyste włosów. Laser niszczy je poprzez pochłanianie melaniny. W efekcie osłabia mieszki włosowe, z których z czasem przestają rosnąć włosy. Te, które już były wypadają, a skóra staje się całkowicie gładka. 

Depilacja laserowa powoduje więc trwałe zmiany, choć nie należy do zabiegów inwazyjnych. Trzeba jednak pamiętać, że jest to proces nieodwracalny, co dla większości jest zaletą. Dzięki depilacji laserowej możesz raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia i zapewnić sobie gładką skórę na całym ciele. 

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej? 

Choć depilacja laserowa nie jest inwazyjnym zabiegiem, to trzeba się do niej odpowiednio przygotować. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim na miesiąc przed zabiegiem unikaj intensywnego słońca i opalania. Niestety latem jest to trudne zadanie, dlatego na depilację laserową dużo lepiej jest zapisać się zimą. Tak samo na miesiąc przed nie uczęszczaj na solarium. W tym czasie wyklucz także wszelkie kremy i maści z witaminą A, C i kwasami owocowymi. Na działanie lasera mają także wpływ napary ziołowe, więc na kilka tygodni musisz pożegnać się z rumiankiem, nagietkiem, skrzypem i dziurawcem. 

Przed zabiegiem depilacji laserowej unikaj także depilacji woskiem, czy pastą cukrową – ogólnie depilacji, gdzie wyrywane są mieszki włosowe. Jeśli ich nie będzie, to laser nie będzie miał, czego niszczyć. Natomiast na dzień przed zabiegiem ogól części ciała, które będą poddawane depilacji laserem. Pamiętaj jednak, żeby zrobić to zwykłą maszynką do golenia. Tak przygotowana możesz iść na depilację laserem i po zakończonej serii zabiegów cieszyć się gładką skórą.