Zabieg z użyciem hialuronidazy — czym jest i kiedy się go wykonuje?

Zabieg z użyciem hialuronidazy — czym jest i kiedy się go wykonuje?

Zabiegi z użyciem wypełniaczy skórnych nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Czasem wymagają drobnych poprawek mających na celu precyzyjniejsze wymodelowanie skóry. Wówczas konieczne staje się wybranie takiej metody, która w bezpieczny sposób umożliwi uzyskanie precyzji.

Do tego typu metod zaliczyć można m.in. zabieg taki, jak – hialuronidaza Wrocław, który fantastycznie modyfikuje efekty zabiegów przeprowadzanych z użyciem kwasu hialuronowego. Dzięki niemu usuniesz nadmiar wypełniaczy i przywrócisz swojej skórze naturalny wygląd.

Czym jest hialuronidaza i kiedy się ją stosuje?

Hialuronidaza to enzym odpowiedzialny za katalizację degradacji kwasu hialuronowego. Najogólniej mówiąc, substancja ta zwiększa szybkość reakcji chemicznej rozkładu wypełniaczy użytych pod skórą w celu jej modyfikacji. Co ciekawe, jest to enzym naturalnie występujący w naszym organizmie, który wspiera procesy nawilżające i uelastyczniające skórę.

Unikalne właściwości hialuronidazy (głównie rozpuszczające kwas oraz usuwające nadmiar wypełniacza, grudki, czy obrzęki) pozwalają na skuteczne stosowanie go w wielu sytuacjach. Substancja sprawdza się szczególnie przy:

  • nadmiarze wypełniacza;
  • korekcie efektów wypełniaczy skórnych;
  • niewłaściwym umiejscowieniu wypełniacza;
  • korekcji asymetrii twarzy;
  • powikłaniach po zabiegu z użyciem wypełniaczy;
  • alergii lub nietolerancji organizmu na kwas hialuronowy (jest to rzadki przypadek, ale czasem się pojawiający).

Zanim jednak zabieg hialuronidazy zostanie wykonany, konieczne jest wykonanie konsultacji z doświadczonym i sprawdzonym lekarzem. Oceni on potencjalne ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów, a także odpowie na pytania o przebieg zabiegu.

Jak przebiega zabieg?

Jak już wspominaliśmy, każdy zabieg wykonywany w dobrej klinice medycyny estetycznej powinien zostać poprzedzony konsultacją z lekarzem. To właśnie podczas niej specjalista oceni stan Twojej skóry, zaplanuje dawkowanie preparatu, a także odpowie na ewentualne pytania.

Jeżeli chodzi o kolejny etap, tj. wykonanie zabiegu, to niezbędne będzie użycie do niego bardzo cieniutkiej igły. To właśnie nią lekarz poda hialuronidazę bezpośrednio w miejsce, gdzie znajduje się wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Cały zabieg trwa zaledwie pół godziny. Nie musisz przy tym obawiać się o ewentualny bólu, ponieważ lekarz wykonuje go pod znieczuleniem miejscowym. Dzięki temu ryzyko dyskomfortu zostanie zniwelowane, a Ty w niedługim czasie po zabiegu możesz cieszyć się naturalnie pięknym ciałem. Warto przy tym wiedzieć, że po hialuronidazie mogą pozostać na skórze tymczasowe zaczerwienienia lub obrzęki. Ustaną one jednak w ciągu kilku dni.