Zaburzenia pracy serca to problem, którego nie można bagatelizować. Nieregularna, zbyt szybka lub zbyt wolna praca tego mięśnia to problem, który należy leczyć. Arytmia serca może dotknąć każdego niezależnie od wieku i płci. Nie jest to jedynie przypadłość osób w dojrzałym wieku. Coraz częściej na arytmię chorują młode osoby, które pozornie prowadzą zdrowy tryb życia. Regularne monitorowanie pracy serca za pomocą urządzenia KardiaMobile 6L i wdrożenie odpowiedniego leczenia może załagodzić, a nawet zniwelować objawy arytmii. Zobacz jakimi objawami charakteryzuje się arytmia, jak ją leczyć i w jaki sposób monitorować pracę serca.
Objawy arytmii serca
Arytmia serca czasem nie daje o sobie znać i przez długi czas może przebiegać bezobjawowo. Z tego względu ważne jest to, aby regularnie się badać. Badanie EKG może pokazać nieprawidłowości w pracy serca. Można je wykonać w profesjonalnym gabinecie lekarskim. Badanie EKG jest bezbolesne i nie trwa długo. Polega ono na przyczepieniu do klatki piersiowej pacjenta specjalnych elektrod, które rejestrują elektryczną aktywność serca. Podczas badania sprawdzany jest rytm serca i częstotliwość pracy tego mięśnia.
Arytmia serca może dawać takie objawy jak: zmęczenie, zawroty głowy, problemy z oddychaniem, zasłabnięcie, uczucie zbyt szybkiego lub zbyt wolnego bicia serca. Jeśli wystąpił u Ciebie któryś z wymienionych objawów, to przeprowadź podstawowe badania w celu diagnostyki problemu. Szybkie wykrycie choroby serca pozwala uniknąć konieczności zażywania leków, a nawet operacji. W niektórych przypadkach niezbędne może okazać się jedynie wprowadzenie zdrowej diety oraz regularnej aktywności fizycznej.
Samodzielne monitorowanie pracy serca
Jeśli badanie EKG w gabinecie lekarskim potwierdziło Twoje przypuszczenia o chorobie serca, to powinieneś regularnie monitorować pracę tego mięśnia. Możesz to robić samodzielnie w dowolnym miejscu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w urządzenie Kardia Mobile 6L. Jest to przenośne EKG, które możesz zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Urządzenie jest bardzo małe, można połączyć je z aplikacją mobilną i sprawdzać wyniki na ekranie telefonu lub tabletu. Przenośne EKG szybko wykryje nieprawidłowości w pracy serca np. migotanie przedsionków. W razie, gdy urządzenie potwierdzi Twoje obawy o nieprawidłowej pracy serca, możesz szybko skontaktować się z lekarzem. Samodzielne monitorowanie pracy serca jest ważne ze względu na Twoje bezpieczeństwo. Warto więc zainwestować w urządzenie, które sprawdzi pracę Twojego serca.