Kontenery jako zaplecza i szatnie sportowe – czy to dobre rozwiązanie?

Kontenery jako zaplecza i szatnie sportowe – czy to dobre rozwiązanie?

Znajdujące się na świeżym powietrzu obiekty sportowe to chętnie uczęszczane miejsca, zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Decydując się na budowę takiego obiektu, musimy wziąć pod uwagę konieczność postawienia szatni. W tej roli świetnie sprawdzi się solidny kontener – https://boxtainer.pl/. Dlaczego warto wybrać właśnie taką opcję?

Kontenery jako zaplecza i szatnie sportowe – czy to dobre rozwiązanie?

Uprawianie sportu na świeżym powietrzu to wspaniała opcja dla fanów aktywności, i to przez większą część roku. Kiedy pogoda sprzyja grom zespołowym, pływaniu czy bieganiu, chętnie wyruszamy na boiska, bieżnie czy odkryte baseny, by cieszyć się ruchem i dbać o swoją kondycję fizyczną. Właśnie dlatego takie obiekty są wspaniałą inwestycją. Takie przedsięwzięcie wiąże się jednak z koniecznością postawienia szatni umożliwiającej przebranie się oraz zaplecza, w którym przechowywany będzie niezbędny sprzęt sportowy. Budowa murowanej konstrukcji jest długa i zwykle kosztowna. Rewelacyjną alternatywą w takiej sytuacji jest specjalny kontener socjalny. Co należy wiedzieć o takim rozwiązaniu? Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jak wyglądają szatnie sportowe stworzone z kontenerów?

Czy szatnia w formie kontenera jest niekomfortowa? Bynajmniej! Właściwie jej użytkowanie nie różni się od wykorzystania klasycznego budynku murowanego. Takie pomieszczenia możemy bowiem wyposażyć w niezbędne drzwi i okna. Konstrukcja jak najbardziej pozwala na zamontowanie potrzebnych instalacji – elektrycznej, wodnej czy grzewczej.

Wiele osób może być zaskoczonych faktem, że w takich kontenerach socjalnych możemy również stworzyć toalety lub prysznice. W ten sposób budowany przez nas obiekt sportowy będzie wyposażony we wszystko, co powinno się znaleźć na takiej przestrzeni przeznaczonej do uprawiania sportu. Po wyczerpującym meczu użytkownicy obiektu będą mogli spokojnie wziąć prysznic i przebrać się.

Nie zapominajmy o wykorzystaniu kontenera jako zaplecza. W ten sposób doskonale zabezpieczymy cały sprzęt sportowy udostępniany w ramach wynajmu obiektu. Piłki, rakiety, kije do hokeja na trawie – to wszystko możemy bez problemu przechowywać w przystosowanym do tego kontenerze socjalnym.

Dlaczego warto wykorzystać kontener jako szatnię sportową?

Obecnie kontenery modułowe mają wiele różnorodnych zastosowań. Przedsiębiorca tworzący z nich szatnię sportową może być zadowolony przede wszystkim z niskich kosztów takiej inwestycji oraz bardzo szybkiego czasu realizacji. Nie ma również ograniczeń w zakresie miejsca postawienia takiego obiektu – wystarczy jedynie odrobina wolnej przestrzeni. Jeśli obiekt ma być całoroczny, wystarczy wzbogacić go o wybrany sposób ogrzewania – konstrukcja w pełni na to pozwala. Co więcej, kontenery socjalne wyróżniają się odpowiednią izolacyjnością, która dodatkowo gwarantuje utrzymanie ciepła we wnętrzu. Dużym atutem kontenerów jest też fakt, że w razie takiej potrzeby możemy zwiększyć ich powierzchnię, dodając kolejny moduł i tworząc kolejne pomieszczenia. Oprócz tego takie szatnie możemy bez większych problemów przetransportować w inne miejsce.