Czy wiesz, jaki smartwatch sportowy sprawdzi się na co dzień?

Czy wiesz, jaki smartwatch sportowy sprawdzi się na co dzień?

Wybierając smartwatch sportowy, nie musisz być wcale sportowcem na zaawansowanym poziomie. To jedno z tych urządzeń, z którego korzystają nie tylko profesjonaliści, ale również osoby, które chcą jedynie używać sprzętu podczas sporadycznych aktywności sportowych. Czy wiesz jednak, czym kierować się podczas zakupu smartwatcha? Sprawdź, które jego cechy są szczególnie istotne oraz jak na tle innych zegarków wypada nowoczesny Galaxy Watch6.

Smartwatch sportowy – dla kogo będzie odpowiedni?

Smartwatch sportowy to urządzenie, które możemy zobaczyć zarówno na nadgarstkach kobiet, jak i mężczyzn. Ten nowoczesny zegarek nie tylko wskazuje godzinę, ale pozwala również na korzystanie z nowoczesnych funkcji, takich jak na przykład monitorowanie snu czy odbieranie wiadomości z poziomu smartwatcha.

Sportowy smartwatch, który jest komfortowy w użytkowaniu, powinien mieć duży, czytelny ekran. Jeśli zależy nam na designie, powinien także oferować możliwość wymiany pasków nie tylko w momencie ich zużycia, ale również na co dzień, tak aby pasował do różnych stylizacji. Czy konieczne jest jednak dzielenie nowoczesnych zegarków na damskie i męskie?

Smartwatch damski sportowy

Tak naprawdę smartwatch damski sportowy może być dokładnie tym samym urządzeniem, z którego korzystają też panowie. Warto natomiast wskazać, że paniom z pewnością spodoba się możliwość personalizowania zegarka wedle własnych potrzeb. Wybór wyglądu tarczy czy wymiany paska to ważne czynniki, jeżeli chcemy nosić smartwatch zarówno do sportowych stylizacji, jak i na przykład do sukienki. Ważne również, aby tarcza zegarka nie była zbyt duża – kobiece nadgarstki są często mniejsze i węższe od męskich.

Smartwatch sportowy męski

A na jakie aspekty smartwatchy zwracają uwagę panowie? Choć zwykle są to typowo sportowe zegarki, nikt nie powiedział, że nie można założyć ich do pracy czy na spotkanie biznesowe. Ważne jednak, aby w takim przypadku dostępna była opcja wyboru paska w stonowanym kolorze, który nie będzie zbyt mocno odstawał od nieco bardziej oficjalnego stroju.

Poznaj propozycję Samsung – zegarek sportowy niemal dla każdego!

Szukasz oryginalnego i nowoczesnego smartwatcha? Poznaj propozycję od marki Samsung. Zegarek sportowy Galaxy Watch6 może być noszony zarówno przez panie, jak i przez panów. Wymiana paska* jest natomiast niezwykle prosta, a prowadnica ułatwia jego wyrównanie. W przypadku tego modelu zastosowano trwałe szkło szafirowe, które skutecznie chroni wytrzymały i solidny wyświetlacz smartwatcha. Mamy tutaj również stopień ochrony IP68** i 5ATM***.

Smartwatch ułatwia monitorowanie funkcji życiowych oraz pomaga weryfikować, jakie postępy zachodzą podczas aktywności fizycznej.

* Dostępność pasków do zegarka może się różnić w zależności od kraju lub regionu. Dodatkowe paski do zegarka są sprzedawane oddzielnie.

** Galaxy Watch6 jest wodoodporny do 50 metrów głębokości przez 10 minut w klasie 5ATM. Nie nadaje się do nurkowania ani aktywności w wodzie pod wysokim ciśnieniem. Jeśli urządzenie lub ręce są mokre, należy je dokładnie wysuszyć przed użyciem. Galaxy Watch6 zapewnia stopień ochrony (IP68) przed kurzem i słodką wodą do głębokości 1,5 metra przez maksymalnie 30 minut. Więcej informacji, w tym instrukcje dotyczące pielęgnacji/użytkowania, można znaleźć w instrukcji obsługi.

*** W oparciu o twardość Vickersa mierzoną przy stałym obciążeniu 200 gf.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.