Wyzwanie dla rodzica – czapki dla dziewczynek na każdą porę roku

Wyzwanie dla rodzica – czapki dla dziewczynek na każdą porę roku

Doświadczony rodzic wie doskonale o tym, jak bardzo istotne są odpowiednie okrycia głowy dla dzieci. I to nie tylko wówczas, gdy temperatura mocno spada w jesienne i zimowe dni. Czapki chronią przede wszystkim przed zimnem, ale także przed wiatrem oraz słońcem. W jaki sposób wybierać okrycia głowy dla dzieci, by szuflady pełne tego typu akcesoriów nie pękały w szwach? Trzeba zachować zdrowy rozsądek i trzymać się pewnych zasad. Wówczas jest nadzieja na to, że głowa naszej pociechy będzie odpowiednio zabezpieczona w każdym dniu w roku. 

Optymalne zabezpieczenie przed chłodem i mrozem w zimowe dni – na co zwracać uwagę?

Perfekcyjnie byłoby, gdyby dziecko dysponowało przynajmniej dwoma czapkami na każdą porę roku. Wówczas unikniemy stresu w przypadku, czy czapeczka pobrudzi się albo niespodziewanie zniszczy. Gdy słupek temperatury zbliża się do zera trzeba pomyśleć o ciepłej czapce zimowej. W przypadku mrozów konieczne jest także zabezpieczeniu uszu nawet starszych dzieci. W tym celu na zimową czapkę zakładamy kaptur od kurtki lub specjalne nauszniki. Czapki dla dziewczynek najmłodszych powinny być zawsze zawiązywane pod szyją i koniecznie zaopatrzone w doszywane nauszniki. Doskonałym wyborem są również ciepłe kominiarki. Wtedy mamy pewność, że czapka nie zsunie się nieoczekiwanie z głowy podczas zabawy. Zwracajmy baczną uwagę na rozmiar czapek. Czapka nie powinna być ani za mała, ani za duża. Zbyt ciasna i za mała czapka nie zabezpieczy optymalnie głowy przed zimnem. Czapka za duża może z kolei zsuwać się na oczy powodując dyskomfort podczas zabawy. Komin, który jest dużo wygodniejszą opcją od popularnego kiedyś szalika, powinien być również przylegający do szyi i najlepiej “zakładany na raz”. W każdym przypadku upewnijmy się, że czapka wykonana jest z materiałów bezpiecznych dla dzieci. 

Stylowe czapki na zimę – jaka opcja okaże się najlepsza?

Zimowe czapki dla dziewczynek można ogólnie podzielić na dwa style. Pierwsze z nich to eleganckie, na przykład dzianinowe okrycia głowy, podszyte polarem. Ozdobione są one jednym lub dwoma, dużymi pomponami ze sztucznego futra lub też udekorowane fantazyjnymi kokardkami, czy też kwiatkami. W zestawie do takiej czapki przeważnie można dobrać również wygodny i ciepły komin. Kolorystyka takich zestawów powinna być dopasowana do barw kurtki i zimowych butów. Całość stylizacji musi do siebie pasować. Zwracajmy na to uwagę, gdyż rozmaitość kolorów nie koniecznie sprawdza się w okresie zimowym. Wybierajmy modne okrycia głowy, dopasowane do urody dziewczynki, w barwach jasnych i pastelowych lub też ciemnych, ale zgaszonych. Bardzo popularne są czapki dla dziewczynek w kolorze białym, ecru, czy też pudrowego różu. Świetnie prezentują się w zimie także zgaszone zielenie i błękity. Drugim rodzajem czapek dziecięcych są rozmaite, wielobarwne i zabawne okrycia głowy. Hitem są współcześnie spore, zwracające uwagę, fikuśne czapki z motywami zwierzęcymi lub z ulubionymi bohaterami. Wyposażone w długie, ruchome uszy oraz światełka LED tego typu czapki stworzone na wzór jednorożców, pokemonów, królików, czy też owieczek albo wilków zapewniają również świetną zabawę. 

Wiosna, lato, jesień… Jak okryć głowę naszej pociechy?

Wszystko zależy od tego, jaka jest w danym dniu temperatura i czy dzień jest wietrzny, czy też mocno słoneczny. Bywa, że wrześniowa i październikowa pogoda bardzo nas rozpieszcza, a w wiosenne dni zmuszeni jesteśmy zakładać zimowe czapki. Czapki wiosenne i jesienne to nieodzowny element garderoby wszystkich dzieci. Są to tak zwane czapki przejściowe, najczęściej dzianinowe i nie podszyte ociepleniem. Ich zadaniem jest osłona głowy i uszu przed chłodem i wiatrem. Dla małych elegantek w gustownych płaszczykach najbardziej odpowiednie okażą się stylowe berety. W okresie jesiennym doskonale prezentują się czapki dla dziewczynek o zgaszonej kolorystyce i pastelowych barwach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by przywitać jesień również w żywszych kolorach. Dbajmy jednak o pasujące do siebie zestawienia kolorystyczne i unikajmy łączenia ze sobą kolorów nadmiernie kontrastowych. Z barwami czapek zdecydowanie bardziej poszaleć można w okresie wiosennym. Żywe, optymistyczne kolory są w tym czasie wręcz pożądane. Koniecznie zorganizujmy dzieciom odpowiednie okrycia głowy na gorący okres letni. Nie ryzykujmy przegrzania małych organizmów. Doskonałe czapki na lato to rozmaite wersje bawełnianych, delikatnych okryć głowy. Doskonale sprawdzają się też słomkowe, ozdobne kapelusze oraz tradycyjne czapki z daszkiem.