Jak ubrać się na chrzest swojego dziecka? Propozycje dla mam karmiących piersią

Jak ubrać się na chrzest swojego dziecka? Propozycje dla mam karmiących piersią

Chrzest dziecka to wyjątkowe wydarzenie dla każdego rodzica. Zazwyczaj przygotowujemy się na to przez dłuższy czas i staramy się, aby każdy szczegół był dopięty na ostatni guzik – łącznie ze strojem. W momencie, gdy ojcowie nie powinni mieć większego problemu z wyborem kreacji na chrzest dziecka, to matki karmiące muszą poświęcić tej decyzji nieco więcej czasu. Wiąże się to z tym, że sukienka na chrzest dla matki karmiącej musi być nie tylko elegancka, ale także funkcjonalna. Dzięki temu mama będzie prezentowała się nie tylko pięknie, ale też w razie potrzeby dyskretnie i wygodnie będzie mogła nakarmić maluszka.

Wygląd sukienki na chrzest dziecka

Strój na chrzest powinien być dopasowany do powagi tego wydarzenia. Z racji tego, że chrzest odbywać się będzie w Kościele, mama powinna pamiętać o tym, aby unikać zbyt dużych dekoltów i odsłaniania niektórych partii ciała. Warto więc mieć w zanadrzu marynarkę lub szal, który zakryje ramiona i dekolt podczas ceremonii chrztu. Jeśli chodzi o długość kreacji, to zależy to w dużej mierze od pory roku. Latem i wiosną można pozwolić sobie na odsłonięcie łydek w momencie, gdy na grudniowym chrzcie sprawdzą się najlepiej sukienki maksi.

Strój nie powinien być zbyt obcisły – szczególnie jeśli nadal nie jesteś zadowolona ze swojego ciała po ciąży. Dobrym rozwiązaniem będą sukienki z rozkloszowanym dołem, które ukryją nadprogramowe kilogramy zgromadzone na brzuchu i udach. Jeśli chodzi o kolor sukienki, to w tym temacie istnieje bardzo duża dowolność. Możesz postawić na stonowane stylizacje w odcieniu bieli czy granatu lub coś bardziej kolorowego i wzorzystego. Obecnie w sklepach można znaleźć naprawdę piękne sukienki dla mam karmiących.

Sukienka dla mamy karmiącej – dlaczego warto założyć ją na chrzest?

Jeśli w dniu chrzcin dziecka nadal będziesz karmić piersią, to sukienka dla mam karmiących może bardzo ułatwić Ci to zadanie np. na sali gdzie odbywać się będzie przyjęcie. Takie sukienki zaprojektowane są w specjalny sposób, tak aby zapewnić karmiącej mamie maksymalny komfort podczas przystawiania maluszka do piersi. Mają one specjalne zakładki, falbany i zamki, przez które można szybko i dyskretnie wysunąć pierś i nakarmić dziecko.

Takie sukienki doskonale maskują też pociążowy brzuszek i są przewiewne i wygodne. Gdy będzie to konieczne, bez większego problemu nakarmisz dziecko w trakcie trwania przyjęcia bez konieczności ściągania połowy stroju. Sukienki dla mam karmiących mogą być eleganckie i doskonale sprawdzą się podczas chrztu.