Muzyka znana od zawsze

Muzyka znana od zawsze

Muzyka była znana na świecie od zarania dziejów. Można wręcz stwierdzić, że ludzkość zna ją od zawsze, bo przecież każdy śpiew ptaka w połączeniu z szumem wody czy innymi odgłosami to wszak jakiś rodzaj muzyki. Dlatego też nie dziwi fakt, że ludzie chcieli ją zawsze odtwarzać i ponawiać, pokazywać ponownie i upiększać, dostosowując do własnych potrzeb i upodobań. Z biegiem czasu ludzi wynajdowali coraz to nowe sposoby na to, żeby wydobywać dźwięki, później powstały pierwsze instrumenty dęte, a następnie też instrumenty elektryczne, które do wydobywania dźwięków wykorzystywały prąd elektryczny.

Muzyka ewoluowała w zależności od tego, do jakich instrumentów ludzkość miała dostęp. W momencie, kiedy były to pierwsze, dość prymitywne instrumenty, wydobywane dźwięki także były proste, później natomiast, gdy wymyślaliśmy coraz to nowe rzeczy, instrumenty stawały się coraz trudniejsze, coraz bardziej skomplikowane, a co za tym idzie dawały także lepsze efekty akustyczne. Dzisiaj mamy całe bogactwo wszelkich, możliwych instrumentów, mamy ustniki do instrumentów dętych drewnianych i inne akcesoria, które sprawiają, że gra jest jeszcze prostsza i jeszcze piękniejsza. W szkołach muzycznych uczymy się coraz to nowych rzeczy, tworzymy piękne melodie, a i amatorsko ludzie zaczynają grać na rożnych rzeczach.

Rozwijamy się muzycznie z biegiem czasu i uczymy coraz to nowych i coraz to lepszych rzeczy. W epoce klasycznej, kiedy powstawała muzyka klasyczna, ludzie byli nią wręcz zachwyceni, grywano ją wszędzie, gdzie się tylko dało, dawano koncerty muzyki klasycznej, ludzie chcieli grać bez względu na to, czy był to klarnet czy cokolwiek innego, ważne było tylko, żeby dorównać muzykom, którzy nas tak zachwycają. W obecnych czasach coraz mniej gra się na fizycznych instrumentach, a coraz częściej do gry wykorzystuje się syntetyzatory, które są w stanie wytworzyć i odtworzyć dowolne dźwięki. Teraz saksofon imitowany jest przez instrumenty elektroniczne i w jednym takim instrumencie możemy mieć tak wiele zastosowań, jakbyśmy mieli całą orkiestrę rożnych instrumentów.