Kredyt dla firm bez zaświadczeń

Kredyt dla firm bez zaświadczeń

Marzy Ci się założenie własnej działalności i pójście na swoje? Prowadzenie własnej firmy to z pewnością duża satysfakcja, ale także spore wyzwanie finansowe. Własna działalność potrafi pochłonąć wielkie pieniądze, szczególnie na początku, gdy niezbędny jest zakup zaopatrzenia, sprzętu, kupno lokalu itd. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, niezbędna będzie Ci płynność finansowa. Jeśli chcesz rozwinąć skrzydła lub rozwinąć swój istniejący już biznes i potrzebujesz to tego większych środków finansowych to pomysł o kredycie dla firm bez zaświadczeń. Czym jest i kiedy możemy się o niego ubiegać? Sprawdź!

Kredyt dla firm bez zaświadczeń – kiedy się przyda?

Kredyt dla firm bez zaświadczeń przyda się każdemu, kto ma swój pomysł na biznes i chce go zrealizować, ale nie posiada wystarczająco dużo środków, a także tym, którzy chcą rozwinąć swój istniejący już biznes. Przyznawany jest przez wiele instytucji pozabankowych i może stać się sposobem na finansowe wsparcie swojej działalności.

Dużą zaletą takiego kredytu jest to, że nie musimy wykazywać żadnych dochodów działalności. Mamy więc możliwość startu na rynku, wystarczy, że pożyczymy niezbędną nam kwotę, którą wykorzystamy jako paliwo do dobrego startu na rynek. Wspierani więc jesteśmy od samego początku i często jest to jedyna możliwość, która pozwala nam na założenie własnej działalności.

Pieniądze możemy przeznaczyć na rozwój naszej firmy, wprowadzanie innowacji, które sprawią, że staniemy się liderem na rynku, a także na kupno lokalu, towaru czy specjalistycznego sprzętu, który niezbędny jest do pracy. Mogą także posłużyć do pokrycia bieżących potrzeb, które są w każdym przedsiębiorstwie.

Jakie dokumenty przygotować?

Kredyt dla firm bez zaświadczeń nie oznacza jednak, że nie będą od nas wymagane żadne dokumenty. Nie będziemy potrzebować jedynie dokumentu poświadczającego o wysokości naszych dochodów z tytułu prowadzonej działalności. Należy jednak przygotować podstawowe dokumenty, które każdy przedsiębiorca powinien posiadać w swojej teczce.

Potrzebne będą dokumenty dotyczące naszej firmy takie jak NIP, REGON i wypis z Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych, a także opis naszej działalności, czyli biznesplan. Instytucja, która udziela nam pożyczki, chce po prostu wiedzieć, na co daje nam pieniądze i jak zostaną one spożytkowane.

Na co zwrócić uwagę?

Mimo że kredyt dla firm bez zaświadczeń, który możemy wziąć w szybki sposób, wydaje się świetnym rozwiązaniem, to warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim sprawdź wysokość oprocentowania. Instytucje pozabankowe często ustalają wysokie oprocentowanie, które generuje wysokie koszty rat.

Przeczytaj też dokładnie umowę i staraj się wyłapać wszystkie haczyki, które mogą być w niej zawarte. Jeśli się na tym nie znasz, daj przeczytać umowę komuś, kto może Ci pomóc i stwierdzi czy jest ona dla Ciebie korzystna.