Konflikty i kłótnie w związku widziane z dwóch stron

Konflikty i kłótnie w związku widziane z dwóch stron

Przyczyną wszystkich konfliktów i kłótni nie jest powód którego dotyczą, ale przede wszystkim sposób w jaki przebiegają. Kiedy jedna ze stron zamyka się i zaczyna obwiniać partnera, para przestaje skupiać się na rozwiązaniu problemu, a zaczyna w pewien sposób walczyć ze sobą. Jedynym sposobem zaprzestania tej walki, jest ponowne odzyskanie świadomości i otwarcie się. Jednak kobiety i mężczyźni zasadniczo różnią się od siebie w tej kwestii i otwierają się w całkowicie różny od siebie sposób. Warto zatem wiedzieć i nauczyć się, jak świadomie i szybko otworzyć serce drugiej osoby, aby zaprzestać dalszej walki.

Emocjonalne otwieranie się, nie musi jednak mieć miejsca tylko w przypadku kłótni czy konfliktów. Warto posłużyć się tą umiejętnością również wtedy, go dostrzegamy że partner ma gorszy dzień, jest zamknięty w sobie, a na jego twarzy nie widać uśmiechu ani radości. Każdy z nas miewa przecież takie dni. Właśnie wtedy warto w odpowiedni sposób wesprzeć swoją kobietę lub swojego mężczyznę, i pozwolić mu bardziej otworzyć się na doświadczanie waszej miłości. Kiedy człowiek jest otwarty – jest szczęśliwy, bo dostrzega cały ogrom wspaniałości chwili, w której właśnie trwa.

Otwórz swoją kobietę

Zacznijmy od tego, w jaki sposób otwierać kobiety. Aby mężczyźnie udała się ta sztuka, musi być całkowicie obecny i używać słów przepełnionych miłością. Musi patrzeć na swoją kobietę w sposób łagodny, ale jednocześnie ukazujący jego siłę i niewzruszoną postawę. Powinien dotykać ją czule i najdelikatniej jak potrafi. Każdy gwałtowny ruch, jak np. złapanie kobiety za piersi, chęć całowania jej czy po prostu zwykłe obmacywanie, spowoduje jeszcze większe zamknięcie się jej. Aby kobieta podnieciła się, najpierw potrzebuje emocjonalnego otwarcia. Dopiero kiedy poczuję troskę swojego mężczyzny, jest gotowa aby przepływała przez nią energia seksualna.

Jeżeli będziesz rozproszony i pełen chaosu, nic nie zdziałasz. Nie możesz wesprzeć swojej partnerki, jeżeli myślisz o problemach w pracy czy szkole. Kobieta nie zaufa mężczyźnie, jeżeli nie czuje jego pełnej obecności dla niej. Musi zobaczyć w Twoich oczach spójność całego Twojego istnienia. Musi zobaczyć, że jedyne co Ciebie w tej chwili obchodzi, to ofiarowanie jej Twojej miłości. Wraz z obecnością i świadomością, pojawia się również humor, niezwykle przydatny w tego typu sytuacjach

Otwórz swojego mężczyznę

Jak natomiast sprawić, aby mężczyzna w pełni otworzył się przed kobietą? Całkowicie odwrotnie. Mężczyzna, aby otworzyć się emocjonalnie, potrzebuje najpierw podniecenia. Taka już po prostu jest nasza natura. Nic nie otwiera męskiego serca szybciej, niż niespodziewany i gwałtowny dotyk seksualny. Mam dla kobiet pewien niesamowity i bardzo duchowy sposób na otwieranie zamkniętego serca mężczyzny. Jesteście gotowe? To nie będzie łatwe….

Kiedy następnym razem zauważysz, że Twój facet zaczyna zamykać się emocjonalnie i traci świadomość, podejdź do niego, spójrz mu głęboko w oczy i… złap za jądra Aby męskość była w stanie zjednoczyć się poprzez serce z kobiecością, musi zostać przyciągnięta przez to co cielesne. Dlatego właśnie zdarzają się mężczyźni, którzy zostawiają swoje kobiety, ponieważ z innymi doświadczyli głębszej namiętności seksualnej. Namiętność ta pozwalała im bardziej się otworzyć emocjonalnie, co z kolei otwierało ich nowe kobiety, a ich serca jednoczyły się w cudownej całości.

Jak piszę David Deida w książce „Błękitna Prawda”:

Nieoczekiwany wiersz czy bukiet kwiatów potrafi otworzyć kobietę tak samo, jak niespodziewany seks oralny może otworzyć mężczyznę. Czy mówiłem Ci już jak bardzo Cię kocham? – może otworzyć kobietę w podobny sposób, jak – Czy mówiłam Ci już jak bardzo kocham trzymać Cię w ustach? – potrafi otworzyć mężczyznę.

Praktykuj bez granic

Sztuka otwierania partnera jest trudna zarówno dla kobiet i mężczyzn. Dzieje się tak, ponieważ każde z nich musi posłużyć się sposobem całkowicie odmiennym dla ich natury. Mężczyźnie nie jest łatwo używać słów przepełnionych miłością, będąc przy tym totalnie obecnym, szczerym i delikatnym. Taka umiejętność wymaga praktyki. Tak samo dla kobiety nie jest proste seksualne otwarcie mężczyzny w momencie, gdy tak naprawdę wcale nie ma na to ochoty. Rozumiecie teraz jak niesamowicie ważne jest praktykowanie tej sztuki? Kobiety muszą nauczyć się mężczyzn, mężczyźni muszą nauczyć się kobiet – nie ma innej drogi. Tylko kiedy naprawdę poznamy naturę płci przeciwnej i w pełni zaakceptujemy ją, będziemy potrafili wnieść głęboką miłość nawet w środku najostrzejszego konfliktu.

Kiedy dojdzie już do otwarcia się, pozwólcie płynąć głębokiej miłości bez żadnych granic. Nie zadowalajcie się tym co jest, wejdźcie w to jeszcze głębiej. Mów do swojej kobiety dalej, tak jakby ta chwila była ostatnią chwilą waszego życia. Otwórz się przed nią tak, jakbyś już nigdy więcej miał jej nie zobaczyć. Kochajcie się tak, jakby wasze ciała odgrywały sztukę teatralną. Zamknijcie oczy, poczujcie ciepło swoich ciał, swój zapach, niech dreszcze przepływają przez wasze plecy. Zjednoczcie się tak, jakby wasze serca stanowiły jedność. Nie trać obecności. Doświadczaj w pełni każdego, nawet najbardziej delikatnego dotyku, a wyniesie on Twoją świadomość tam, gdzie jeszcze jej nie było. Przebudzisz się seksualnie.

Pamiętaj, że zarówno kobieta jak i też mężczyzna pragną w pełni otworzyć się na doświadczanie głębokiej miłości, jednak klucze do ich serc są całkowicie inne. Nie da się jednak wymienić zamków. Jedynym sposobem na wyrobienie pasującego kluczyka, jest ciągła praktyka otwierania.