Jak wyjść z długów dzięki kredytowi oddłużeniowemu?

Jak wyjść z długów dzięki kredytowi oddłużeniowemu?

Kredyt oddłużeniowy dla wielu dłużników może być ostatnią deską ratunku na wyjście z trudnej sytuacji finansowej. Jest to zobowiązanie finansowe, które można znaleźć w coraz większej ilości miejsc i jest alternatywą dla konsolidacji, która jest dostępna dla osób z dobrą zdolnością kredytową. Czym jest kredyt oddłużeniowy i jak pomaga on w wychodzeniu z długów? Podpowiadamy.

Na czym polega kredyt oddłużeniowy?

Wiele osób myli kredyt oddłużeniowy z kredytem konsolidacyjnym, ponieważ oba te produkty działają w podobny sposób. Warto jednak zdawać sobie sprawę z różnic, które między nimi występują. Mowa tu m.in. o tym, że z kredytu oddłużeniowego mogą skorzystać osoby w naprawdę trudnej sytuacji – bez zdolności kredytowej i z narastającymi długami. Z kolei kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony dla osób, które jeszcze nie dopuściły do opóźnień w spłacie rat zobowiązań, ale czują, że może się tak niedługo stać.

Kredyt oddłużeniowy to produkt, którego raczej nie znajdziemy w tradycyjnych bankach. Jest to oferta, którą można znaleźć przede wszystkim w prywatnych firmach pozabankowych. Jak wiadomo, w takich miejscach można otrzymać pieniądze nawet z nie najlepszą zdolnością i historią kredytową. Z kredytu oddłużeniowego często mogą skorzystać osoby, których majątek został zajęty przez komornika. Taki kredyt jest więc dosłownie ostatnią deską ratunku przed całkowitym bankructwem.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt oddłużeniowy?

Jednym z podstawowych warunków, który trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt oddłużeniowy, jest otrzymywanie stałych dochodów. Z tego względu przed otrzymaniem takiego zobowiązania pożyczkodawca z pewnością poprosi Cię o przedstawienie zaświadczenia od pracodawcy. W niektórych sytuacjach wystarczą wyciągi z konta bankowego z ostatnich kilku miesięcy. W związku z tym, że aby uzyskać kredyt oddłużeniowy nie trzeba mieć idealnej zdolności i historii kredytowej, nie powinieneś raczej obawiać się odmowy.

Kredyt oddłużeniowy z negatywnymi wpisami w BIK oraz z komornikiem jest możliwy. Wystarczy, że znajdziesz korzystną ofertę i złożysz wniosek. Możesz to zrobić osobiście w oddziale firmy pożyczkowej lub online bez wychodzenia z domu. Jedynie w momencie, gdy Twoja sytuacja jest naprawdę skomplikowana, konieczne może być zabezpieczenie kredytu. Może ono przyjąć różnorodną formę np. poręczenia czy zastawu. Jeśli znajdujesz się w spirali długów, to takie zobowiązanie może być jedyną szansą na to, aby z niej wyjść – dobrze się nad tym zastanów i wybierz rozwiązanie, które jest na ten moment najlepsze.