Jak nie przepłacić na hostingu?

Jak nie przepłacić na hostingu?

Hosting to konieczny wydatek związany z prowadzeniem strony internetowej, czy to swojej własnej, czy firmowej. Dzięki niemu możliwe jest udostępnienie użytkownikom dostępu do witryny 24 godziny na dobę, przez cały rok. Zwłaszcza dla początkujących właścicieli stron internetowych kluczowe może być obniżenie kosztów związanych z hostingiem. Tak więc, jak nie przepłacić na hostingu? Czy tani i szybki hosting jest możliwy? Sprawdźcie!

Tani i szybki hosting? To możliwe!

Im jakaś usługa jest droższa, tym wyższa jest zazwyczaj jej jakość (chociaż nie zawsze). Nie oznacza to jednak, że musimy przepłacać za hosting. Przykładowo, jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z blogowaniem lub uruchomiliśmy pierwszą stronę firmową, prawdopodobnie w najbliższym czasie nie pojawi się na stronie ogromny ruch. Dlatego też wykupywanie hostingu z transferem, który podołałby setkom tysięcy odwiedzin, mija się z celem. W razie, gdyby strona przybrała na popularności, zawsze przecież można przenieść się na droższy pakiet. Do tego czasu powinien jednak wystarczyć pakiet mniejszy i tańszy.

Jeśli chcesz, żeby Twój hosting był zarówno szybki, jak i tani oraz stabilny, sprawdź więcej. Wbrew pozorom nie trzeba płacić fortuny za dobry hosting, aczkolwiek przed jego wyborem trzeba się dobrze zastanowić i zwrócić uwagę na wskazane powyżej aspekty. Należy się za to trzymać w większości przypadków z daleka od całkowicie darmowych hostingów, ponieważ nie od dziś wiadomo, że nic, co rozdawane jest za darmo, nie może być w pełni skuteczne. Darmowe hostingi są wolne, a w niektórych przypadkach także nie do końca bezpieczne, więc nie warto się nimi interesować.

Na jakie parametry hostingu trzeba zwracać uwagę?

Cena hostingu może zależeć od reputacji i popularności danego usługodawcy, ale też przede wszystkim od parametrów oferowanej przez niego usługi. Większość hostingów ma w swojej ofercie co najmniej kilka różnych pakietów, tak, aby każdy mógł znaleźć opcję odpowiednią dla swojej strony.

Istotne parametry hostingu, które wpłyną na jego szybkość i skuteczność, a także na zadowolenie użytkowników, to ilość rdzeni procesora, ilość pamięci RAM, transfer, powierzchnia dyskowa, wersja PHP, typ wykorzystywanych dysków oraz uptime. Szybsze ładowanie się strony jest kluczowe, ponieważ każda kolejna sekunda oczekiwania na załadowanie się witryny oznacza utracenie pewnej części potencjalnych klientów lub użytkowników. Również stabilność ma znaczenie, ponieważ, jeśli strona jest często niedostępna, to tym bardziej ilość klientów spadnie.