Hala stalowa, czy murowana? Sprawdź, co wybrać!

Hala stalowa, czy murowana? Sprawdź, co wybrać!

Z roku na rok zwiększa się zapotrzebowanie na hale przemysłowe i magazynowe, co wynika m.in. z szybkiego rozwoju branży logistycznej. Inwestorzy często mają wątpliwości, co będzie lepszym wyborem: hala stalowa czy murowana. Jaki obiekt warto zbudować? Jakimi zaletami wyróżniają się oba rodzaje konstrukcji? Przeczytaj i sprawdź!

Co wybrać: halę murowaną czy stalową?

Hale stalowe tworzone przez takie firmy jak np. Technostal czy może hale murowane: co jest lepsze? Najpierw przyjrzyjmy się zaletom obu rozwiązań.

Zacznijmy od hal murowanych: jeszcze niedawno były one podstawową przestrzenią wykorzystywaną na rozmaite działalności – produkcyjne, magazynowe i inne. Teraz są znacznie mniej popularne, ale wciąż mają niemałe zalety w postaci niezwykłej wytrzymałości i odporności na niekorzystne czynniki atmosferyczne takie jak np. deszcz, wiatr czy ujemne temperatury, a także mają dobrą izolację akustyczną.

Nie ukrywajmy jednak, że już od lat hale murowane wypierane są przez hale o konstrukcji stalowej. Mają one podobną trwałość, możliwości użycia i są bezpieczne. Z obu rodzajów można korzystać przez cały rok.

Co należy wziąć pod uwagę, podejmując decyzję?

Każdy przedsiębiorca chce obniżyć koszty związane z działalnością firmy. To ważne z wielu powodów, dlatego rozważając, jaki rodzaj hali będzie najlepszy, koniecznie trzeba zdobyć odpowiedzi na kilka istotnych pytań:

  • Jakie ma być przeznaczenie hali?
  • W jakich warunkach będzie używana konstrukcja?
  • Jaki przewiduje się czas na budowę hali?
  • Ile pieniędzy chce się zainwestować w budowę hali?
  • Czy hala ma być w przyszłości rozbudowywana?

Uzyskanie odpowiedzi na powyższe pytania znacząco ułatwi podjęcie decyzji, co będzie lepszym wyborem: hala stalowa czy murowana. Pamiętaj, że taki obiekt powinien posłużyć Ci wiele lat, zatem Twój wybór musi być dobrze przemyślany.

Najważniejsze powody, dla których hale stalowe to lepszy wybór

Krótszy czas budowy, łatwość demontażu, niska cena: to trzy najważniejsze powody, dla których hale stalowe cieszą się największą popularnością. Większość takich konstrukcji tworzy się w zaledwie 30 dni! Szczególnie ważne jest też to, że montaż hal stalowych jest bardzo prosty na tle konkurencyjnych rozwiązań i nie ma konieczności wykonywania trudnych prac budowlanych. Jeśli przekonałeś się do tej opcji, znajdź zaufaną firmę taką jak np. wspomniana Technostal, która stworzy dla Ciebie odpowiednią konstrukcję, a przedtem udzieli jeszcze profesjonalnego doradztwa.