Bezpieczny dom – o czym warto pamiętać?

Bezpieczny dom – o czym warto pamiętać?

Wielu ludzi marzy o domu na uboczu, z dala od zgiełku miasta i cywilizacji. To wspaniały pomysł, jednak aby móc w pełni napawać się utopijną atmosferą, warto pomyśleć o tym, w jaki sposób zabezpieczyć budynek na czas wyjazdu do pracy, nie wspominając już o dłuższych wypadach na wakacje, czy urlop. Poznaj praktyczne rozwiązania, które zamienią lokum w bezpieczne miejsce – zapraszamy do lektury.

Podstawowe środki ochrony

Dom to miejsce, w którym przechowujemy wiele cennych rzeczy. O ile we współczesnych czasach większość pieniędzy przechowuje się na kontach oszczędnościowych, to sprzęty RTV, którymi się otaczamy, nierzadko są warte fortunę. Kreatywność złodziei nie zna granic, dlatego dobrze jest pomyśleć o sposobach zabezpieczenie wszystkich otaczających nas ruchomości.

Wśród najbardziej popularnych sposobów, które zapewniają bezpieczeństwo domu (https://www.bricomarche.pl/elektryka/bezpieczenstwo-domu), znajdują się bezobsługowe czujniki ruchu. Nawet niewielka aktywność uruchomi sygnał dźwiękowy lub świetlny, który pomoże odstraszyć nieproszonych gości.

Bezpieczeństwo domu pomogą zagwarantować systemy antywłamaniowe w postaci dodatkowych wzmocnień drzwi, takich jak solidne zamki, rygle, czy dodatkowe blokady. Nie inaczej jest w przypadku okien – dobrze jest wybierać modele wzbogacone dodatkowymi okuciami o jak najwyższej klasie odporności. W oknach na parterze warto zainstalować antywłamaniowe rolety, które staną się dodatkową barierą zabezpieczającą.

Inne modele ochrony

Dobrym pomysłem jest wybór monitoringu, dzięki któremu na bieżąco można kontrolować sytuację nawet poza obszarem posesji. Optymalnie, gdy jest on zintegrowany z obsługą firmy ochroniarskiej, która może szybko zareagować w trakcie zagrożenia. Współczesne systemy współpracują z urządzeniami mobilnymi – dają możliwość podglądu online oraz sterowania poprzez wi-fi.

Bezpieczeństwo domu pomogą zagwarantować alarmy, ale aktualnie sporą popularnością cieszą się także tzw. ciche alarmy, które działają w sposób całkowicie bezgłośny. Ich uruchomienie przy użyciu specjalnego przycisku wysyła powiadomienie do firmy ochroniarskiej, która natychmiast może stawić się na miejscu zdarzenia. Warto dmuchać na zimne i wykupić odpowiednie ubezpieczenie, które zagwarantuje zwrot kosztów nie tylko wskutek włamania, czy kradzieży, ale i przypadków losowych, takich jak zalanie, czy pożar. Przezorny zawsze ubezpieczony. Jeśli szukasz sposobu na skuteczną ochronę domu – zapraszamy do zapoznania z ofertą naszego sklepu.