Czy dieta pudełkowa jest droga? Cena może Cię zdziwić!

Czy dieta pudełkowa jest droga? Cena może Cię zdziwić!

Dieta pudełkowa polega na tym, że codziennie lub jedynie w wybranych dniach dostawca zostawia pod naszymi drzwiami torbę ze zdrową żywnością, która powinna starczyć nam na cały dzień. Do niedawna takie rozwiązanie było kojarzone z pewnego rodzaju luksusem, na który mogą pozwolić sobie jedynie osoby majętne. Do tej pory wiele osób uważa, że dieta pudełkowa jest droga i przez to nie do końca się opłaca. Jednak czy rzeczywiście tak jest? Zobacz, ile kosztuje dieta pudełkowa i czy jest o wiele droższa niż gotowanie samemu lub stołowanie się na mieście.

Jaki jest średni koszt diety pudełkowej i od czego on zależy?

W Polsce średni koszt diety pudełkowej (na dzień) waha się w granicach 40-90 zł. Jest to dość szeroki zakres, jednak w zależności od wielu czynników dieta pudełkowa może być tańsza lub też droższa. Po pierwsze jej cena zależy od tego, jaki wariant diety wybierzemy. Dietę pudełkową można spersonalizować pod kątem kalorii, konkretnej diety czy też nietolerancji pokarmowych. Istotne jest też to, ile posiłków chcesz otrzymać na cały dzień. Standardowym rozwiązaniem będzie 4-5 posiłków, jednak jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, możesz zamówić tylko 1-2 posiłki.

Im częściej będziesz zamawiać catering dietetyczny, tym wyższy będzie koszt, jaki musisz przeznaczyć na to w ciągu miesiąca. Trzeba jednak pamiętać, że korzystając z diety pudełkowej, ograniczasz zakupy do minimum i nie musisz chodzić do restauracji. Dietę możesz zamówić na cały tydzień lub z pominięciem weekendów. Nic nie stoi też na przeszkodzie, abyś korzystał z takiej diety tylko 1-3 razy w ciągu tygodnia. Dieta pudełkowa Grudziądz jest jednym z korzystniejszych rozwiązań, ponieważ dania są smaczne, a ich cena jest atrakcyjna.

Samodzielne gotowanie wcale nie musi być tańsze

Wiele osób uważa, że dieta pudełkowa jest bardzo droga, nie zdając sobie sprawy z tego, ile pieniędzy można wydać w ciągu miesiąca, jeśli gotuje się samodzielnie. Zdrowe produkty, warzywa i owoce stale drożeją dlatego, jeśli chcemy zdrowo się odżywiać, musimy przygotować się na to, że zakupy wcale nie będą takie tanie. Do tego należy doliczyć dojazd do sklepu, czyli paliwo, które też nie należy do najtańszych, gaz i wodę, która jest niezbędna do gotowania i środki czystości, które trzeba kupić, aby posprzątać kuchnię po gotowaniu. Wybierając catering dietetyczny, płacisz jedynie za posiłki i w cenę wliczona jest dostawa pod same drzwi. Biorąc to pod uwagę, może okazać się, że dieta pudełkowa wcale nie jest droższa niż gotowanie w domu.

Podziel się: